بیمارستان

     هتل   |   بیمارستان   |   موزه   |   بانک   |   تجاری/اداری/تفریحی   |   دانشگاه   |    مسکونی     صنعتی

سیستم توزیع آنتن

امروزه افراد از تلفن همراه خود برای موارد کاری،ارتباط با خانواده و دوستان استفاده می‌نمایند. این اتصال زمانی که افراد وارد مجموعه های بزرگ می‌شوند، قطع می‌شود. این سیستم با استفاده از کابل فیبر نوری، پوشش تلفن همراه را در ساختمان ایجاد می‌نماید. این سیستم همچنین می‌تواند از ساختار فیبر نوری موجود در ساختمان استفاده نماید. این تجهیزات برای امن بودن در استفاده نزدیکی افراد تست شده است.با استفاده از این سیستم مشکلات عدم آنتن دهی مناسب در تمام فضاهای بیمارستان مرتفع خواهد شد. 

 

ادامه مطلب…

بستر شبکه

شبکه بیمارستان در دنیا با استفاده از نرم افزار هایی بر پایه اینترنت که پهنای باند زیادی نیاز دارند، محدود شده است. افزایش نیاز ارائه محتوای ویدیو، یکپارچه سازی سرویس صوتی دیجیتال در شبکه، کنفرانس ویدیویی و دیگر فعالیت های آنلاین، نه تنها پهنای باند بیمارستان را به خظر می اندازد بلکه باعث کاهش سطوح امنیتی شبکه های مسی شده است.با افزایش تقاضای پهنای باند کاربران، تعداد زیادی از بیمارستان ها راه کار شبکه نوری پسیو را پیش گرفته اند. این سیستم به بیمارستان امکان ادقام همزمان چندین سرویس مانند، داده،تلفن بر پایه شبکه،ویدیو،سرویس امنیت ومدیریت ساختمان ودستگاه های وایرلس رامی دهد. 

 

ادامه مطلب…

نمایشگرهای دیجیتال

سیستم نمایشگرهای دیجیتال، مجموعه ای از نمایشگرها می باشد که به منظور اطلاع رسانی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.این اطلاع رسانی ها می تواند برنامه زمانی پزشکان، وضعیت پذیرش بیماران و … باشد.
بیماران می توانند از این دستگاه برای وارد نمودن اطلاعات خود، بروز رسانی آن نیز استفاده نمایند و همچنین قرار های ملاقات بعدی را ثبت نمایند. 

 

ادامه مطلب…

تلویزیون تحت شبکه

یکی از تسهیلات بسیار مهم، که سطح رفاه بیمار را بالا می برد دسترسی به سرویس های سرگرمی مدرن، اطلاعات و ارتباطات می باشد. در بیمارستان و مراکز درمانی، اینگونه سرویس ها توسط تلویزیون های تحت شبکه ارائه می گردند.
تلویزیون تحت شبکه (IPTV) می تواند خدمات تعاملی بسیار فراوانی را به بیماران و پزشکان ارائه نماید.این خدمات می توانند مشاهده شبکه های مختلف،مشاهده فیلم، سفارش یک نوشیدنی،وضعیت سلامت بیمار و یا هر اطلاعات مورد نیاز دیگر باشد. 

 

ادامه مطلب…

تلفن تحت شبکه

تلفن بر پایه شبکه یک تکنولوژی ارزشمند برای ارتباط موثر در مراقبت های پزشکی می باشد. استفاده از این نوع تلفن ها می تواند باعث کاهش هزینه های مخابراتی و افزایش کیفیت ارتباط نیز گردد.
با استفاده از این سیستم پزشکان زمان کمتری را برای اتصال گذرانده و زمان بیشتری را برای مراقبت از بیماران دارند. 

 

ادامه مطلب…

سیستم احضار پرستار

از آن زمان که یک دکمه را فشار داده و امکان مکالمه با پرستار در تخت بیمار ایجاد شود گذشته است. سیستم احضار پرستار امروزه پیچیده تر بوده و قابلیت های بیشتری را نسبت به سیستم ها قدیمی به همراه دارد. در نتیجه، توجه بیشتری برای طراحی، برنامه ریزی و اجرا نیاز دارند.
به زبان ساده، سیستم احضار پرستار به بیمار و کارکنان این امکان را می دهد تا با سیگنال تصویری و صوتی برای موقعیت های معمولی و اضطراری با هم در ارتباط باشند. این سیستم حتی قابلیت احضار تیم احیا اضطراری را نیز دارد. 

 

ادامه مطلب…

سیستم تشخیص نفوذ پیرامونی

سیستم تشخیص نفوذ پیرامونی بر اساس نوع سیستم تشخیص و همچنین ارتفاع حصار متفاوت می‌باشد. شایع ترین محدودیت ها این سیستم شرایط حصار و نزدیکی آن به پوشش گیاهی است. حصار باید در شرایط خوب باشد و گیاهان باید از حصار ها فاصله داشته باشند.
در زمانی که سیستم کابل متصل شده و نرم افزار برنامه ریزی شده است، مزاحمت‌ها در طول حصار تشخیص داده می‌شوند. مزاحمت می تواند به صورت بریدن، بالا رفتن و دیگر عملکردها برای دستکاری حصار باشد. با استفاده از تحلیل‌های خاص، سیستم تشخیص نفوذ پیرامونی هشدار لازم را به نرم افزار مانیتورینگ ارسال می نماید. 

 

ادامه مطلب…

سیستم کنترل دسترسی

کارکنان، ملاقات کننده ها و بیماران یک کارت دریافت می نمایند که به آنها امکان جابجایی در بیمارستان با توجه به مجوز داده شده بر روی کارتشان را فراهم می نماید. در این حالت، کنترل رفت و آمد افراد با استفاده از شناسه های کارت بسیار ساده می باشد. همچنین می‌توان گفت، کارت های کنترل تردد متنوع و ارزان می باشند بنابراین بیمارستان می تواند از آن‌ها به طور وسیعی استفاده نماید.به منظور افزایش امنیت فضاهای مهم تر تیز می توان از ترکیب کارت٬کد و یا اثر انگشت استفاده نمود. 

 

ادامه مطلب…

سیستم نظارت تصویری

زمانی که در رابطه با امنیت فیزیکی بحث می شود، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی میزبان چالش‌های خاصی می باشند. نه تنها بیمارستان باید یک محیط امن و مناسب برای بیماران، ملاقات کننده ها و کارکنان و حفاظت از دارایی های گران بهای آنها باشد، بلکه باید طبق استانداردها، کدها و قوانین سخت گیرانه محیط‌های بهداشتی نیز باشد.
با استفاده از سیستم نظارت تصویری می‌توان ایمنی را افزایش داده و در نتیجه باعث کاهش جرم از جمله دزدی دارو، داده ها، وسایل شخصی و تجهیزات نجات جان شد. 

 

ادامه مطلب…