تجاری/اداری/تفریحی

   

     هتل   |   بیمارستان   |   موزه   |   بانک   |   تجاری/اداری/تفریحی   |   دانشگاه   |    مسکونی     صنعتی

سیستم ذوب یخ

سیستم گرمایش الکتریکی با استفاده از حرارت متوسط که از طریق تبدیل انرژی الکتریکی به گرما و انتقال آن از طریق کابل‌های حرارتی در مسیر‌های مشخص صورت می‌پذیرد انجام می‌شود.کابل‌های حرارتی از المان‌های مختلفی ساخته می‌شوند که شامل گرم کردن رشته‌ها، لایه عایق، لایه محافظ فلزی، لایه ضد آب و ضد خوردگی و .. می‌باشد. کمربند گرمایشی با دمای محدود که عموما در جریان الکتریکی استفاده می‌شود، دارای مقاومت الکتریکی با ضریب درجه حرارت مثبت است (PTC). این مواد جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند که به همین علت دمای آن واحد، در حالتی که انرژی زاست افزایش پیدا می‌کند. بعلاوه مقاومت الکتریکی بر اثر افزایش دما در مواد PTC افزایش می‌یابد. 

 

ادامه مطلب…

ساعت مرکزی

سیستم Master Clock (ساعت مرکزی) به صورت خودکار یک شبکه ساعت را به صورت همزمان، هم‌تراز می‌کند. سیستم ساعت مرکزی برنامه‌ایست که برای انتقال زمان به صورت مطمئن ومداوم به شبکه‌ای از ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال LCD و LED طراحی شده است.
این سیستم همچنین می‌تواند سیستم‌های دیگری مثل زنگ هشدار، روشنایی، سرمایش و گرمایش و کنترل تردد را تنظیم(از نظر زمان) نماید. 

 

ادامه مطلب…

سیستم نظارت تصویری

امنیت یک نگرانی حیاتی در ساختمان‌های اداری است. سیستم امنیتی برای ساختمان‌های اداری می‌تواند در هر اندازه‌ای و برای هر نوع کاربری انجام پذیرد. با استفاده از سیستم کنترل آسانسورها، کنترل تردد و نظارت تصویری برای ساختمان‌های اداری می‌توان از پرسه زدن افراد غیر مجاز در ساختمان جلوگیری کرده و از داده‌ها و تجهیزات ارزشمند در برابر خسارت محافظت کرد.سیستم نظارت تصویری با استفاده از دوربین مناطق مشخصی از مجموعه را نظارت می‌کند. سیگنال از طریق دوربین به نقطه نظارت مرکزی فرستاده می‌شود، جایی که نگهبانان و یا کارکنان شرکت هر گونه فعالیت مشکوکی را مشاهده می‌کنند. این سیستم هم در ساعات کاری و هم خارج ساعت کاری موثر است. 

 

ادامه مطلب…

سیستم کنترل دسترسی

هدف سیستم کنترل تردد اجازه دادن برای ورود افراد دارای شرایط به ساختمان یا دفتر اداری است. در دنیای کاری جدید کارفرما می‌خواهد ورود افراد را از درب ورودی کنترل کنند و بتوانند روی وضعیت ورود و خروج نظارت و مدیریت داشته باشند. این سیستم دسترسی سریع و راحتی را برای افرادی که مجوز دارند ایجاد می‌کند و مانع تردد افراد فاقد مجوز می‌شود.سیستم کنترل تردد از تعریف نقاط کنترل بر روی محیط شروع می‌شود. این بدان معناست که قبل از ایجاد مجوز تمامی افراد از طریق این منطقه‌های کنترل حرکت می‌کنند. می‌توان این سیستم را در حالت ساده این گونه توضیح داد ((به جای استفاده از کلیدهای مکانیکی از کارت‌های الکترونیکی استفاده می‌شود)). درواقع کارت‌ها ، کلیدهای الکترونیکی هستند. 

 

ادامه مطلب…

شبکه بی سیم

وای‌فای تجهیزاتی مثل لپ تاپ، تبلت و یا موبایل را با استفاده از امواج رادیویی به روتری که به اینترنت متصل است به صورت بی‌سیم وصل می‌کند. در شبکه وای‌فای هیچگونه سیم فیزیکی در اتصال بین فرستنده و گیرنده‌ای که با موج رادیویی RF کار می‌کند، وجود ندارد. فرکانسی در طیف الکترومغناطیس که مرتبط با فرکانس رادیویی است. هنگامی که یک جریان RF به آنتن داده می‌شود، یک میدان الکترومغناطیس ایجاد می‌شود که می‌تواند از طریق فضا پخش شود. سیستم وای‌فای این قابلیت را دارد که تعداد کاربران را به طور ناگهانی در آن افزایش داد. 

 

ادامه مطلب…

سیستم توزیع آنتن

همانطور که تکنولوژی در گذر زمان در حال تغییر است، نحوه استفاده از وسایل بی‌سیم نیز در حال تغییر است. زمانی نه چندان دور، تلفن‌های همراه فقط در جهت ارتباط جایگزین زمانی که خارج از ساختمان بودیم استفاده می‌شد. اکنون بیش از ۷۰ درصد استفاده از تلفن‌های همراه در داخل ساختمان صورت می‌گیرد. استفاده کننده‌ها می‌خواهند همواره متصل باشند. آن‌ها به جای استفاده از شماره‌های مجزا برای دفتر، خانه و یا برای مسافرت، از یک شماره در همه مکان‌ها استفاده می کنند ،چه درخانه باشند و یا در هرجای دیگری. به دلیل این تغییر، استفاده از این نوع داده به سرعت در حال افزایش است و برای آن در هر مکانی تقاضا وجود دارد. با افزایش استفاده از تلفن همراه، راه‌حل DAS با پوشش کافی به سرعت برای هر کاربری لازم شده است. 

 

ادامه مطلب…

بستر شبکه

زیرساخت شبکه(فیبر)، اطلاعات را بین دو مکان با استفاده از تکنولوژی نور جابجا می‌کند. می‌توان به این صورت این سیستم را شرح داد: « به طور مثال شما می‌خواهید از کامپیوتر خودتان اطلاعاتی را به کامپیوتر دوستتان در نقطه‌ای دیگر ارسال کنید. می‌توان کامپیوتر شما را به یک پرتاب کننده لیزر تشبیه کرد، که در واقع اطلاعات الکتریکی را از کامپیوتر شما به پالس‌های نوری تبدیل می‌کند. سپس شما لیزر را در بستر کابل فیبر نوری شلیک می‌کنید و بعد از طی مسافت در کابل پرتوی نوری در طرف دیگر ظاهر می‌شود. کامپیوتر دوم یکسری سلول فوتوالکتریک (حساس به مواد رنگی) نیاز دارد تا بتواند این پالس‌های نوری را به اطلاعات الکتریکی در کامپیوتر خود تبدیل نماید. 

 

ادامه مطلب…