هتل

     هتل   |   بیمارستان   |   موزه   |   بانک   |   تجاری/اداری/تفریحی   |   دانشگاه   |    مسکونی     صنعتی

بستر شبکه

ساختار شبکه در هتل های امروزی به منزله ستون فقرات می باشد، تمامی خدمات هتل و تمامی فرآیند عملیاتی هتل ها امروزه بر اساس این شبکه یا بستر مبتنی است، بستر شبکه بر خلاف تصور شامل تمامی تجهیزات و رسانه های دیجیتالی و آنالوگ چه به صورت سیمی و کابلی و چه به صورت بی سیم و رادیویی می باشد.شبکه های هتلی در سراسر جهان به تدریج با ادغام برنامه های مبتنی بر اینترنت هرروز به پهنای باند بیشتری نیاز دارند. استفاده روزافزون از پخش محتوای ویدیویی و ادغام سرویس های چند رسانه ای در شبکه های محلی و داخلی ،کنفرانس ویدئویی و سایر فعالیت های آنلاین نه تنها به تقاضای روز افزون پهنای باند می انجامد بلکه مسائل امنیتی قابل توجهی را برای شبکه های معمولی مبتنی بر شبکه های مسی ایجاد می کند. 

 

ادامه مطلب…

اینترنت بی سیم

روش های زیادی وجود دارد که یک هتل می تواند رضایت مشتری را جلب نماید، لابی زیبا و بازسازی شده میتواند برای میهمانان دوست داشتنی باشد، میهمانان بخاطر خدمات جدید استخر و بخش سلامت ، هتل را دوست خواهند داشت، اما همیشه یک بروز رسانی و خدمات است که تاثیر بسزایی در کسب و کار هتل خواهد داشت و آن خدمات اینترنت بی سیم می باشد، هیچکدام از خدمات هتل به اندازه سرویس اینترنت وای فای (Wireless Fidelity) کارآمد نیستند.
یک شبکه وای فای علاوه بر آنچه ما به ظاهر می بینیم نقش بسیار موثرتری در ایجاد حس میهمان نوازی دارد. 

 

ادامه مطلب…

سیستم کنترل دسترسی

امروزه بسیاری از افراد برای تردد در بسیاری از فضاها و یا حتی در منزل از سیستم‌های کنترل دسترسی استفاده می‌کنند ، این سیستم‌ها دارای بخش‌هایی برای کنترل دسترسی فیزیکی و دریافت اطلاعات هویتی می‌باشند و نیز دارای بخشی برای بررسی داده‌ها و احراز هویت، به این سیستم به صورت کلی سیستم کنترل دسترسی گفته می‌شود.اما چیزی که سیستم‌های کنترل دسترسی را متمایز می‌کند فناوری پشت صحنه سیستم کنترل دسترسی الکترونیکی می‌باشد که مشخص می‌کند کدام سناریو تردد برای هتل بهینه می باشد. سیستم‌های پیشرفته می‌توانند دسترسی را برای هر کاربر متمایزکنند، فعالیت‌ها را ردیابی کنندوگزارش‌های امنیتی رابرای سرپرستان فراهم کنند.میهمانان نیز توسط کارت دریافت شده و مجوز موجود در کارت ها امکان تردد به اتاق های خود و فضاهای غیر اقامتی مانند رستوران و فضاهای ورزشی را خواهند داشت. 

 

ادامه مطلب…

تلفن تحت شبکه

سالهاست که هتل ها از سیستم های تلفن سخت افزاری داخلی توسعه یافته (PBX) استفاده می کنند و در این مدت دیدگاه هزینه ای برای این امکانات تغییر کرده و در سطوح خدمات میهمان نوازی به عنوان دارایی از آن یاد می شود. با این حال، با توسعه شبکه و خدمات صوتی دیجیتال ، سیستم های تلفن VoIP اکنون گزینه ارتباط بهتری را ارائه می دهند.
با توجه به هزینه، قابلیت ها و اطمینان این سیستم برای ایجاد یک تجربه ایده آل برای مشتری ، VoIP پاسخ تمام نیازهای ارتباطی یک هتل برای مهمان نوازی را پاسخگو می باشد. 

 

ادامه مطلب…

تلویزیون تحت شبکه

محبوبیت ارتباط بصری و چند رسانه ای بر بستر شبکه باعث شده تا تلویزیون های تحت شبکه هتلی برای میهمانان جذاب باشد و از طرف دیگر امروزه هر کسی در خانه با دستگاههای تلویزیون هوشمند آشناست و نیازی به آموزش و آشنایی برای ارتباط برقرار کردن با این تکنولوژی ندارد.به صورت خلاصه ارائه خدمات چند رسانه ای و پخش آنلاین برروی بستر شبکه که توسط نمایشگر های داخل اتاق و یا فضاهای اشتراکی به میهمانان هتل ارائه می گردد، تلویزیون تحت شبکه نامیده می شود. 

 

ادامه مطلب…

سیستم مدیرت اتاق میهمان

مدیریت اتاق میهمان بارزترین خصوصیات یک هتل می باشد که میهمان مستقیما با آن دگیر بوده و تجربه میهمان و میهمان نوازی را نشان می دهد. یک سیستم مدیریت اتاق میهمان شامل مجموعه ای از سنسور ها و عملگر ها می باشد که تجربه میهمان از اقامتش را لذت بخش تر می کند.
این سیستم سناریوهای مختلفی را در هر اتاق مهمان از جمله سناریوی ورود، حالت روزانه و حالت استراحت را تنظیم و کنترل می کند. نور، درجه حرارت و پرده ها می توانند متناسب با فعالیت میهمان کنترل شوند. می توان تنظیمات را در اتاق توسط مهمان یا در مرکز از طریق سیستم مدیریت هتل تنظیم کرد. 

 

ادامه مطلب…

سیستم نظارت تصویری

دوربین های مدار بسته و سیستم های نظارتی در صنعت هتلداری به طور مداوم و ۲۴ ساعته فعال و در حال کارکرد می باشند و اهمیت آنها در کنترل و مدیریت امنیت محیطی باعث محبوبیت آنها شده است. همانگونه که پیداست استفاده از سیستم دوربین مدار بسته برای ایجاد فضای امن و مطمئن برای میهمانان و کارکنان هتل امری بدیهی و ضروریست. در سالهای اخیر، تعداد هتل هایی که از این فن آوری استفاده می کنند افزایش یافته است و شرکت های تامین کننده و خدمات دهنده نیز هر روز سعی در بهبود کارآیی آنها دارند تا تجربه بهتری را برای میهمانان و هتل ها فراهم کند. مهمترین نکته ای که باید در نظر داشت این موضوع است که این سیستم تضمین می کند که میهمانان و وسایل آنها همیشه محافظت می شود. 

 

ادامه مطلب…